Synchronicita

28. června 2014 v 12:11 | Jenda

Synchronicita...

V měsíci červnu jsem se vždy procházel místem, kde potřeboval někdo pomoci. Byla to totální synchronicita. Uvedu jen několik příkladů.

Asi v polovině měsíce jsem se šel jen tak na večer projít, měl jsem na sobě bílé triko a najednou na mě zavolá jedna paní, kterou znám, jestli bych jsem se jí nepodíval na střechu, že jí do domu zatéká. Přišel jsem blíže a viděl jsem, že některé skřidlice na začátku střechy jsou silně deformované a že je mezi nima vidět do nebe. Zatékalo ji přes trám do zdiva. Tak jsem ji požádal o žebřík, skřidlice jsem přeskládal a ty nejhorší vyměnil, aby vše sedělo tak jak má. Naštěstí měla několik náhradních. To samé jsem udělal i z druhé strany domu.

Už mnohokrát se mi v práci během čtrnácti dní stalo, že když si jdu třeba udělat čaj, vysypat koš, nebo opláchnout ruce, vždy potkám někoho, kdo zrovna potřebuje s něčím pomoci, protože v okolí se zrovna nikdo jiný nenachází.

Nebo potkal jsem člověka, kterého jsem zrovna potřeboval potkat.

Ve čtvrtek /26.6.2014/ jsem se náhodně stavil za svým synem, a při té příležitosti jsem byl požádán, jestli bych se jim nepodíval na darling, protože jim nejde už 2 dny čerpat voda ze studny. Prý se pravděpodobně bude muset vyměnit sací koš ve studni. Dal jsem se tedy do práce a asi po půl hodině čerpadlo začalo čerpat vodu ze studny bez problémů, což jsem si ověřil po telefonu i dnes 28.6.2014.

V pátek /27.6.2014/ jsem v práci potkal spolupracovníka, právě když jsem vyšel ze svého pracoviště k bráně podniku, kterému mám opravit DVD rekordér, aby mi sdělil, jestli tu opravu u mě potvrdí nebo ne. Vidáváme se tak jednou za dva měsíce. DVD mi dal asi před třemi týdny a řekl, že se mi ozve. Včera mi sdělil, že tu opravu u mě potvrzuje.

V pátek 27.6.2014 jsem si po ranní dvanáctihodinové směně zašel z domu do obchodu něco nakoupit a jak přicházím k domu, vidím najednou souseda, jak si z auta vyndává dvě velké tašky s nákupem. Na tom by nebylo nic divného. Ale on je právě po operaci kyčelního kloubu a k nám do pokoje je to asi 28 schodů. Mou nabídku pomoci s radostí přijal. Ty tašky byly pěkně těžké. Nevím, jak by s tím šel a ještě se opíral o berlu.

Přeji krásný sluníčkový den všem lidem Planety Země.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lida Lida | 28. června 2014 v 13:00 | Reagovat

Je vidět, že si člověk dobrého srdce a svou pomocí lidem uděláš radost,kteří to třeba zrovna potřebují

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama