Leden 2011

Příběh z 26.1.2011

28. ledna 2011 v 20:08 | Jenda |  Duchovno


ANDĚLÉ

Andělé


Dnes 27.1.2011 jsem se odpoledne na chvilku posadil do křesla a pustil jsem si úplně náhodou jednu nádhernou meditaci, kterou mám velice rád, protože se mi líbí a není příliš dlouhá. Samozřejmě, že je spousta dalších také nádherných meditací, ale tahle mi přišla zrovna pod ruku, aniž bych si to dopředu plánoval. Dokonce jsem ani nepomyslel na to, že dnes budu meditovat. Poslouchal jsem jenom chvíli relaxační hudbu a klikl jsem jen na další položku v seznamu nahrávek. Sedím jen tak v klidu v křesle a najednou se místo hudby ozvala meditace. Byl jsem tím trochu překvapen, protože, když jsem si jí chtěl před nedávnem pustit, tak jsem jí vlastně nemohl najít. Ona má takový nezvyklý název a člověk by neřekl, že je to zrovna meditace. Zaposlouchal jsem se tedy do meditace, při které sestupuji pomalu, po barevných schodech dolů, do svého nitra, procházím očistnou světelnou sprchou, dále pokračuji různými chodbami a dostávám se až do svého pokojíčku, ve kterém se mohu setkat se svým strážným andělem. Najednou se předemnou objevují dva andělé, jeden v nádherné žluté barvě a druhý v růžovo fialové barvě. Oba krouží před mojí hlavou, různě se proplétají a rozplétají, obletují mne dokola a ukazují mi tu nádheru a krásu, která existuje mimo náš reálný svět, kterou nejsme schopni za normálních okolností vidět, protože jsme stále něčím zaneprázdněni a nezbývá nám na nic jiného čas. A tak je jenom tiše pozoruji. Nemohu se ale plně soustředit a odevzdat této meditaci, protože jsem včera dne 26.1.2011 kolem půl třetí ráno zažil něco nepříjemného, co ve mně zanechalo určitou stopu a částečně mně to ještě omezuje. Teď se to pokusím zhruba popsat, co mě ze spaní probudilo.

Nebyl to sen, po nečekaném a nepříjemném probuzení jsem se podíval na budík, na kterém bylo pár minut před půl třetí ráno a o pěti ráno jsem měl vstávat do práce. Byl jsem při plném vědomí, začal jsem dýchat velmi pomalu a zhluboka, ale vůbec to nepomáhalo. Byl to určitý stav (silná vibrace) při které mi něco neposatelného postupovalo z břišní krajiny, přes hrudník až do oblasti krku. Napil jsem se trochu vody, kterou mívám u postele. Po napití malého množství vody se tento tlak ještě zvýšil. Pociťoval jsem jak to pomalu dále postupuje směrem k hlavě a tlak této vibrace stále zesiluje. Dále to procházelo obličejem až do mozku, po malé chvíli to začalot jít do očí, které mi to jakoby vytlačovalo pomalu ven a přitom jsem cítil obrovské horko v horní části těla. Měl jsem pocit že se uvařím. Nepůsobilo to žádnou větší bolest, udělalo se mi hodně zle a velmi špatně se mi dýchalo. Prvně co mě napadlo bylo, že to je asi můj konec a že opustím tento svět. Tak jsem ležel v klidu natažený na posteli, dýchal jsem zhluboka, sledoval to něco a odevzdal jsem se do rukou našeho Stvořitele. Čekal jsem co se stane, jestli náhodou neztratím vědomí…. Přitom jsem necítil žádný strach. Srdce mi tlouklo normálně, neměl jsem ani nízký nebo vysoký tlak. Tento nepříjemný stav trval ještě nějakou dobu, než se pomalu vytratil. Když jsem se podíval podruhé na budík, bylo přesně pět hodin ráno a musel jsem vstávat po tak nepříjemné noci ještě do práce. Ty dvě hodiny uběhly tak rychle, jakoby teprve uběhlo jen pět minut. Bylo mi špatně na zvracení, špatně se mi dýchalo a po provedení ranní hygieny a přípravy, jsem odešel do práce. Celý den mi nebylo dobře a dokonce i teď když píši tento příběh ještě nejsem úplně v pořádku, přestože jsem tuto noc spal normálně.

Jak stále pozoruji tyto dva nádherné anděly svým vnitřním zrakem, tak jsem úplně zapoměl na setkání se svým strážným andělem. Říkám si, že třeba mi poslal tyto dva anděly místo sebe, aby mě potěšili, že se s ním mohu setkat kdykoli jindy, protože jsem se za chvíli měl chystat na noční dvanáctihodinovou směnu. Neustále sleduji tyto dva nádherné anděly a nechávám se unášet jejich krásou. Jenom mě mrzí, že se nemohu úplně uvolnit. Má mysl je vypnutá, slyším nádhernou hudbu, která dává člověku prostor a čas, aby si užil tuto část meditace bezeslov a mohl se na ní ještě více naladit. Je tu dán i prostor na rozmluvu se svým andělem. Po určité době vnímám, že meditace bude za chvíli končit, na což je tam upozorněno. Tiše se tedy rozloučím s anděly, opouštím svůj pokojík, procházím zpět chodbami, světelnou očistnou sprchou a pomalu vystupuji ze svého nitra po barevných schodech opět vzhůru, zapínám svou mysl, otevírám oči a jsem opět v naší realitě. Cítím se velmi dobře i když ve svém nitru mám ještě nepatrný tlak po té nepříjemně se probuzené noci.


                                                                               S láskou ke všemu stvořenému…..   Jenda                
27.1.2011          23:25

Už jste viděli prášek na praní ve vodě?

24. ledna 2011 v 22:18 | Jenda |  Ostatní

Tak se prosím pěkně podívejte. Možná to byl trochu potrhlý nápad. Ale, protože jsme uvnitř nás stále dětmi, tak si i někdy potřebujeme jen tak hrát. Podívejte, jak se hezky usmívá...
                                                                                                                               Jenda


prášek na praní

Pravá Láska

24. ledna 2011 v 0:56 | Jenda |  Duchovno

Co je to "Pravá Láska"


Zde nejde o lásku fyzickou, přestože tato láska je velice krásný cit, ale je pomíjivá. Zde jde především o Lásku, která je věčná, nepodmiňující, vším prostupující a je základem celého Stvoření. Je také upřímná a pokorná. Láska sama je Boží přítomnost. Pravá láska je naplnění se Boží přitomnosti. Radost v srdci je nejkrásnější prožitek Boží Lásky. Kdo nemá srdce plné Lásky, nemůže poznat Boha, protože Bůh je Láska. Bůh se projevuje prostřednictvím nás, ale my máme svobodnou vůli se rozhodnout, zda-li tuto jeho Lásku přijmeme, budeme-li v této Lásce žít, dále ji rozvíjet a předávat i ostatním lidem. Svobodnou vůli se rozhodnout, mají pouze lidé na této planetě.

Chceme-li opravdu poznat Boha, musíme ho nejprve najít v sobě, ve svém nitru, protože tam je v každém z nás. Najdeme-li Jeho Lásku ve svém nitru, pak se můžeme ztotožnit s Bohem. Pravá Láska umožňuje dívat se na všechno z nadhledu, žít v radosti a harmonii, uvědomovat si sebe sama a mít vztah ke všemu stvořenému. Tato Láska nekritizuje a neodsuzuje své blížní, ale naopak, snaží se u nich najít jen ty dobré vlastnosti a tyto rozvíjet.

Když se někoho dotkneme, tak na něm zanecháváme určitou stopu Světla a Lásky, aniž bychom si to vlastně uvědomovali. Nebo někomu podáme například papír nebo tužku, tak na předané věci zůstává otisk naší bytosti, Světla a Lásky, nebo také něčeho negativního. Ověřeno testem. Proto bychom se měli k sobě chovat hezky, abychom někomu nechtěně neubližovali. Tato láska to není pouze cit, ale je to prožitek celou svou bytostí, který přináší radost a povznesení se v celé své bytosti.
Jenda


8.1.2011 22:35

Trochu nadsázky

23. ledna 2011 v 22:48 | Jenda |  Inspirace z procházek

Trochu nadsázky


Sranda a smích tu musí být,
ihned je na světě o něco líp,
život je vlastně i legrace,
přesto, že musíme do práce.

Neberme život příliš vážně,
ať se ne rozvíjejí různé vášně,
buďme vždy ale střízliví,
nebuďme zbytečně domýšliví.

Radujme se i z maličkostí,
i ony nám radost přináší,
radost a láska jsou tu pro nás,
smutek a stesk je nesnáší.

Dívejme se na svět jako malé děti,
mějme radost z každého poznání,
srdce ať nás vede cestou domů,
a láska všechny vždy doprovází.

Mysleme jen na hezké věci,
i když nám není zrovna hej,
vždyť máme přece kam utéci,
ke svému otci, kde je nej.

Těšme se na vše co přichází,
ať nám už nic víc neschází,
každá zkušenost je tu dobrá,
pomůže nám vždy v nesnázích.

I když je mlha a zataženo,
uvnitř nás je vždy nádherně,
radost a láska mají otevřeno,
proto za nimi spěchejme.

Vždyť je to krásný pocit štěstí,
když člověk nikam nespěchá,
prožít si život jak se patří,
v radosti a v lásce, bez ega.19.1.2011          22:45

Krátce o životě

17. ledna 2011 v 22:21 | Jenda |  Inspirace z procházek

Život


Život je krásný a jedinečný dar,
je v něm láska, radost, starosti i zmar,
kdo prožil život a poznal i sebe snad,
potom si vlastně víc, už ani nemohl přát.

Život je jako veliká řeka,
do které pravda, láska i nenávist vtéká,
po které každý den s obavou plujeme,
zda-li pak náhodou, někde jen tak, neutoneme.

Člověk se stále za něčím toužebně žene,
někdo dá přednost práci, jiný zas druhé ženě,
další dá přednost rodině a dětem,
mnohý propluje životem, letem světem.

Jak ten čas ubíhá a stále dál plyne,
někoho zachytí, jiného mine,
s někým se rozloučí, jiného přivítá,
občas i někoho na hruškách nachytá.

Je tady nový rok, čas stále dál plyne,
každý si myslí, že vše bude jiné,
samo nic nebude, musíme všichni chtít,
tohoto života se chytit a správně žít.

Když přijde poznání a najdeme Lásku
zjistíme, že vše běží jako na pásku,
poznáme-li krásu života a smysl žití,
Láska se rázem našeho srdce chytí.

Každý z nás žije, jak nejlépe umí žít,
je spousta věcí co můžeme ovlivnit,
žijme jen v radosti, v pravdě a v lásce,
ať každý vidí, co je teď v sázce.

Ať máme vždy pocit dobrého žití,
ať Láska i ostatní za Srdce chytí,
ať všichni společně v radosti žijeme,
Světlo a Lásku si stále udržujeme.
16.1.2011 23:05

Přivítání nového roku 2011

8. ledna 2011 v 23:45 | Jenda |  Inspirace z procházek
ohnostroj


Rok 2011


Rok dva-tisíce-jedenáct,
má na konci jedničku,
nevím vlastně ani proč,
mám teď slzu na líčku.

Každý má svá vlastní přání,
čas to všechno nezachrání,
pojďme všichni, je nás dost,
s novým rokem pro radost.

Otevřete všechny brány,
odstraňte ty staré šrámy,
přichází k nám Nový rok,
zbývá už jen malý krok.

Půlnoc se již kvapem blíží,
nikdo se zpět neohlíží,
všichni na to čekají,
až se opět setkají.

Láska, soucit, pokání,
to je moje vyznání,
skromnost, úcta, pokora,
jdu pro koště do dvora.

Vymetu tu starou špínu,
odložím i všechnu dřinu,
do křesla se posadím,
na půlnoc se naladím.

Chci zas poznat nové světy,
zajít někam na špagety,
popovídat si s přáteli,
být nad ránem v posteli.

Zvony se už rozezněly,
půlnoc právě odbíjí,
nikdo nechce zůstat stranou,
všichni sobě připíjí.

Vítáme zde nový rok,
udělám ten první krok,
přeji štěstí, lásku, zdraví,
jak se mezi lidmi praví.

Otevřeme všichni srdce,
ať k nám láska přichází,
odevzdejme se teď Bohu
ať už nám nic neschází.

Čas se nikdy nezastaví,
nikdo nám ho neopraví,
naskočila jedenáctka,
a zavřela se stará vrátka.


Šťastný a veselý Nový rok 2011.
31.12.2010     21:40

Začal rok 2011

1. ledna 2011 v 2:31 | Jenda |  Ostatní

A je to tady. Začal rok 2011, nastoupil po půlnoci s vyšší vibrací o 1100 kHz oproti roku 2010. Je to jen mé osobní měření a každý to může vnímat jinak. V tomto novém roce bychom měli postoupit v našem duchovném růstu a také by nám měl přinést spoustu nových poznání, které k tomuto růstu potřebujeme.  **  MĚLI BYCHOM JEJ PROŽÍVAT HLAVNĚ V LÁSCE A RADOSTI **.  Vnímám stále více přicházejících  nových, jemnějších a pozitivních energií. Začínáme vytvářet to, na co myslíme. Proto mysleme jen na krásné a nádherné věci, aby i náš život na této planetě, byl také krásný a nádherný, navzdory tomu co se děje ve světě. Včera 31.12.2010 asi kolem půl sedmé večer jsem se byl na chvíli projít po hrázi a přesto, že už byla tma ( je to u lesa, kde není žádné osvětlení),  najednou jakobych před sebou viděl svůj vlastní stín a cesta jako by byla jemně osvětlena. Vnímal jsem světlo za mými zády nad mou hlavou jako by svítilo předemne. Když jsem se podíval do koruny jednoho stromu, viděl jsem jak vyzařuje růžovou a oranžovou barvu. Poslední dobou stále více lidí vnímá tyto změny vibrací a přicházející energie. Je to úžasné, jakou krásu a štěstí můžeme zažívat ve svém srdci. Přeji všem lidem této MODRÉ PLANETY ZEMĚ, aby se v roce 2011 dokázali více otevřít Lásce, byli zajedno s Bohem a ve svém Srdci prožívali jenom to Náherné a Krásné....

                                                                                                                                       Jenda
  

Začátek roku 2011