Soulad a zdraví

1. listopadu 2010 v 21:56 | Jenda |  Duchovno

SOULAD A ZDRAVÍ

Omraam Mikhael Aivanhov


Kdo ustrne jen na jídle, pití, spaní, běhání sem a tam k uspokojení svých žádostí, ten se zřekne věčnosti, plné nádhery a vznešenosti. I kdybyste přečetli celé knihovny, vystudovali několik univerzit, ukáže se vám, že jste žili jako zvířátko a tím sami omezili vývoj.

Když se vám podaří život osvítit, zduchovnit, pak vás tento život vybaví jiným zrakem, jiným sluchem: začnete vidět a slyšet na neviditelné úrovni, pochopíte jisté zákony, jisté pravdy a vztahy. I když přijde cokoliv, lidé říkají: "Takový je život". jak se může člověk změnit, když nevěří v lepší život? Dále pak většina lidí nevěří, že by se mohli změnit. A pak, pro většinu nějaká změna je příliš namáhavá, je to nad jejich síly, protože těžké je rozhodnout se.

     K proniknutí až k jádru vesmíru vám nepostačí vaše dobré vlastnosti. Je mnoho ctnostných lidí, kterým se nepodařilo dostat se až k srdci Všemocného. To se může dařit, jen když je člověk v souladu s Ním, když se s Ním souladní. Je vhodné být dobrého srdce, uvážlivý, mírné mysli, ale toto vše ještě nestačí, pokud je v nitru nesoulad.   Zabývejte se jen souladem a ten vám umožní přístup všech ostatních ctností

Když však vámi prolíná soulad, pak budete jednat s moudrostí, bystrostí, až vás to samé udiví. Pak najdete řešení a rady pro různé situace, protože soulad vás bude učit. Nedůvěřujte nesouladu, protože není horší nepřítel než on, vše zkazí a žádná ctnost vás pak nezachrání.

      Soulad je tedy syntézou všech ctností v jednom. Když se snažíte přijít do souladu, dotýkáte se srdce, jádra věci, univerzální duše, ústředního bodu, ze kterého pochází povely, proudy, síly, které vše proměňují, přetvářejí. Kdo není plně napojen na soulad, je rozčilen, podrážděn, pak - i kdyby se snažil o dosažení jedné ctnosti, je vše marné: všechno zlé, co v člověku vězí, čeká jen na svou příležitost, aby mohlo kousat, píchat, bát, rozsazovat. Člověk se může snažit jakkoliv, nepostoupí, pokud zanedbá matku všech ctností - soulad.

Soulad přivádí vše k rozkvětu: pohled a vzhled se stává krásnější, gesta vyrovnanější, slova konstruktivnější, myšlenky chytřejší.

      Jen soulad vám může přinést všechna požehnání, všechny poklady nebes. Nebesa neznají jinou řeč než soulad. Chcete-li s nebesy hovořit, něco si od nich vyprosit, třeba ochranu, je k tomu vždy nutný jazyk souladu. Jen v souladu budou vám nebesa naslouchat, dají vám odpověď, přinesou vám hojnost. Když stále neúnavně budete pracovat se souladem, pak vám jedině soulad je schopen přinést přátelství, lásku, boží přítomnost…..

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 jana jana | 20. listopadu 2010 v 16:12 | Reagovat

Milý Jendo,objevila jsem stránky a nejvíce mne oslovilo O souladu,neboť to je  veliká pravda. Harmonie  sfér je snad cílem všeho a taktéž ve všech nižších úrovních je třeba o soulad usilovat,je nejdůležitější. kdyby si to tak každý mohl co nejdříve uvědomit. Jsem ráda,že že to Jendo píšeš,je to poznatek,který jsem taky učinila-nikdy není pozdě. a od té doby o něj usiluju,napřed nevědomě a poté vědomě. Hodně štěstí!!

2 jenda-svetlovnas jenda-svetlovnas | E-mail | Web | 20. listopadu 2010 v 16:44 | Reagovat

[1]: Milá Janičko, děkuji ti za tvůj komentář, myslím, že zrovna tohle moc lidí nečetlo. Jenda

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama